بازدید جمعی از مددجویان مؤسسه از باغ وحش ارم

چهارشنبه سیزدهم شهریورماه، با همکاری خیرین و مجموعه ارم سبز، جمعی از مددجویان مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران از مجموعه باغ وحش پارک ارم تهران بازدید کردند. 

در این بازدید مسئولین روابط عمومی، آموزش، تربیت بدنی و روانشناسی مؤسسه، چهل نفر از مددجویان را همراهی کردند.

همکاری مدیران مجموعه ارم سبز با مؤسسه بسیار خوب ارزیابی شد و مددجویان علاوه بر تفریح، برای آشنایی با حیوانات مختلف تحت آموزش قرار گرفتند.

نمایش فیلم «ایکس لارج» برای مددجویان مؤسسه

به گزارش یاران مهربانی،‌ عصر پنج شنبه (هفتم شهریور) و با همکاری مجموعه فرهنگی ورزشی شهید چمران، تعدادی از مددجویان مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران جهت تماشای فیلم سینمایی «ایکس لارج» به سینما جوان رفتند.

شورای اداری مرداد ماه برگزار شد

به گزارش یاران مهربانی، جلسه شورای اداری ویژه مرداد ماه ۱۳۹۸ با حضور مدیرعامل و مسئولین واحدهای مددکاری، پرستاری، روابط عمومی، تغذیه و امور غذایی و مربی آموزش مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران با هدف گزارش عملکرد واحدها در مرداد ماه، بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات و راهکارها جهت ارائه خدمات بهتر به معلولین ذهنی برگزار شد.

چهل نفر از مددجویان مؤسسه به اردوی یکروزه لواسان رفتند

به همت یک خانواده خیر، صبح امروز، سه شنبه، چهل نفر از مددجویان مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران برای صرف ناهار و بازی به اردوی یکروزه لواسان رفتند.

خواستار حضور فعالتر خیرین در مؤسسه هستیم

روابط عمومی مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران با صدور اطلاعیه ای خواستار حضور فعالتر خیرین در این مؤسسه شد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

غلام همت آن نازنینم

که کار خیر بی روی و ریا کرد ( حافظ)

مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران از سال ۱۳۵۹ در حال خدمت رسانی به معلولین ذهنی و جسمی است و هم اکنون به صورت شبانه روزی بیش از ۱۰۰ معلول ذهنی و جسمی را با استفاده از کادری با تجربه و خبره نگهداری می کند. این مؤسسه خیریه همواره با یاری خداوند و توجه ویژه خیرین محترم اداره شده است؛ اما همانگونه که مستحضر هستید بسیاری از مردم فکر می کنند که کمک به مؤسساتی از این دست، تنها از طریق مادی امکان پذیر است و افرادی که توانایی کمک های مالی را ندارند، بعضاً از این اماکن دور می مانند، این در حالی است که گاهاً نیاز این معلولین به توجه و عاطفه خیرین بسیار بیشتر از هر نیاز دیگر آنهاست. لذا از کلیه علاقه مندان و خیرین محترم، سازمان ها و ارگان ها دعوت بعمل می آوریم تا از مؤسسه خیریه معلولین ذهنی تهران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، پلاک ۱۷۱۷ بازدید کنند و با حضور فعالتر خود، دلی از این مددجویان که علیرغم روحیات کودکانه شان، دنیا با آنها مهربان نبوده است، بدست آورند و اجری نیکو را نصیب خود گردانند و علاوه بر نیازهای مادی و مایحتاج شبانه روی معلولین، نیازهای معنوی آنها را هم مرتفع سازند.

منتظر حضور امیدبخشتان هستیم.

علاقه مندان جهت بازدید از مؤسسه می توانند با شماره تلفن ۲۲۶۷۶۰۷۳ و ۰۹۳۳۱۸۳۷۸۰۴ آقای سلیمانی (مسئول روابط عمومی مؤسسه) هماهنگی های لازم را بعمل آورند.

شورای اداری تیر ماه برگزار شد

به گزارش یاران مهربانی، جلسه شورای اداری ویژه تیر ماه ۱۳۹۸ با حضور مدیرعامل و مسئولین واحدهای مددکاری، پرستاری، روانشناسی، روابط عمومی، تغذیه و امور غذایی و مربیان آموزش مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران با هدف گزارش عملکرد واحدها در تیر ماه، بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات و راهکارها جهت ارائه خدمات بهتر به معلولین ذهنی برگزار شد.

شورای اداری خرداد ماه برگزار شد

به گزارش یاران مهربانی، جلسه شورای اداری ویژه خرداد ماه ۱۳۹۸ با حضور مدیرعامل و مسئولین واحدهای مددکاری، پرستاری، روانشناسی، روابط عمومی، تغذیه و امور غذایی و مربیان آموزش و تربیت بدنی مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران با هدف گزارش عملکرد واحدها در خرداد ماه، بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات و راهکارها جهت ارائه خدمات بهتر به معلولین ذهنی برگزار شد و با تصویب هفت مصوبه به پایان رسید.

جلسه شورای اداری اردیبهشت ماه برگزار شد

به گزارش یاران مهربانی، جلسه شورای اداری ویژه اردیبهشت ۱۳۹۸ با حضور مدیرعامل و مسئولین واحدهای مددکاری، پرستاری، روانشناسی، روابط عمومی، تغذیه و امور غذایی و مربیان آموزش و تربیت بدنی مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران با هدف گزارش عملکرد واحدها در اردیبهشت ماه، بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادات و راهکارها جهت ارائه خدمات بهتر به معلولین ذهنی برگزار شد.

گزارش روزنامه صبح امروز خراسان رضوی از سفر مددجویان به مشهد

به گزارش یاران مهربانی، روزنامه صبح امروز خراسان رضوی در گزارشی تحت عنوان «زندگی خالی از مهربانی نیست» که مورخ یازدهم اردیبهشت ماه منتشر شد، به موضوع سفر چهل نفر از مددجویان مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران پرداخت.

شرح این گزارش را در زیر می خوانیم:

در زمانه پر از هیاهو که نقاب ، دنیای انسانی ما را پوشانده است ، هنوز هم پیدا می شوند آدم هایی از جنس مهربانی تا به دیگران ثابت کنند که محبت حد و مرزی ندارد و چشمه انسانیت همچنان جاریست. آدمهایی که از میان تمامی راه های پر قیل و قال روزگار کمک به افرادی را برگزیدند که دست سرنوشت آن ها را به لحاظ جسمانی متفاوت تر از بقیه خلق کرده است. 

افرادی که اگرچه تقدیر برای آنها معلولیت ذهنی یا جسمی را رقم زده است،  اما دست های گرم زندگی را با حضور آدم هایی که نمی گذارند آب از دلشان تکان بخورد احساس می کنند.

مؤسسه توانبخشی معلولین ذهنی تهران  ، بهشتی با فرشته های کوچک 

بچه های موسسه معلولین ذهنی تهران به همراه مربیان و خیرینی که هزینه سفر این معلولین به مشهد را برعهده گرفته‌اند ، تا چند روزی این فرشته ها بتوانند مسافر شهر امام مهربانی ها باشند. به همین منظور با نیکوکاران این موسسه به گفتگو نشستیم.

محسن تنها  مدیرعامل موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران  که ۲۲ سال است خدمت به این افراد را بر عهده گرفته است، می گوید : همراهی در سفر با بچه های معلول و دیدن شادی آنها بسیار لذت بخش است.

وی  که یکی از بنیانگذاران این مجموعه است در خصوص تعداد معلولین در این مکان می گوید : ۱۵۰ معلول ذهنی در این مجموعه نگهداری می شوند که بیشتر آنها بین ۱۶ تا ۶۰ سال سن دارند.

تنها ،  که در همه این سفرها معلولین را یاری می کند ادامه می دهد : حضور این بچه‌ها در بین مردم باعث می‌شود که آنها احساس جدایی نکنند و سفر برای تقویت روحیه آنها بسیار موثر است.

مدیر عامل موسسه معلولین تهران در خصوص نگهداری این افراد بیان می کند : بیشتر این بچه ها از خانواده موثری که توان نگهداری از اینان را بر عهده بگیرد برخوردار نیستند به همین منظور ما در این موسسه که با کمک نیکوکاران برپا شده است، سرپرستی آنها را به دست گرفته ایم.

 کار خیر راهی به سوی خدا

وی در ادامه می گوید :  بچه ها سفر را دوست دارند و تاکنون با جمعی از خیرین که آنها هزینه سفر را بر عهده گرفته‌اند به شیراز ، اصفهان و شمال رفته ایم.

تنها که کمک خیرین را یک کار خداپسندانه ای می داند اضافه می کند : بیشتر این برنامه ها که برای معلولین در نظر گرفته شده از طریق مشارکت های مردمی و خیرین تأمین می‌شود و در اغلب این سفرها تعدادی از مربیان و خانم های خیر نیز ما را همراهی می کنند.

مدیر مجموعه توانبخشی معلولین ذهنی تهران ادامه می‌دهد: کار خیر راهی به سوی خداست و هر انسانی که بتواند دلیل این معلولین را شاد کند ، زندگی اش زیباتر میشود. 

شورای بانوان نیکوکار  فعالیتی در راستای کمک به معلولین 

ملیحه ملک محمدی بانوی نیکوکاری که یکی از بانیان این مجموعه بوده و از سال ۷۷ با موسسه معلولین تهران همکاری می کند درباره علت تأسیس شورای بانوان نیکوکار می گوید: این شورا در ابتدا با همکاری خانواده های معلولین و جمعی از بانوان نیکوکار راه‌اندازی شد که هدف اصلی در آن انجام فعالیت هایی در راستای کمک به معلولین بود.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در این شورا می افزاید : بیشتر فعالیت‌های ما برگزاری شوی غذا و فروش محصولات دیگر بود  که حاصل به دست آمده از فروش این اقدامات را برای تهیه لباس و یا سایر نیازهای معلولین صرف می‌کردیم.

این بانوی نیکوکار در باره تشکل های  شکل گرفته در خصوص هویت معلولین می گوید : به منظور حفظ حقوق معلولین اولین تشکل برای آنها توسط زنده یاد خانم مهری ربیعی پایه‌ریزی شد و سرانجام موسسه های نگهداری از معلولین در راستای اقدامات ایشان به وجود آمد.

وی درباره انجام کار خیر می افزاید : مردم ما کمک کردن را بسیار دوست دارند و تا کنون هزینه های بسیاری را از خیرینی که حتی تا نخواستند اسمشان گفته شود دریافت کرده ایم.

تعدادی از معلولین ذهنی به تماشای «پیشونی سفید۳» نشستند

تعدادی از مددجویان مؤسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی تهران، امروز (سه شنبه) به همت مجموعه فرهنگی ورزشی شهید چمران، به تماشای فیلم سینمایی پیشونی سفید ۳ نشستند.

سرکار خانم زینب جعفری، مسئول واحد روانشناسی مؤسسه نیز معلولین را در این برنامه همراهی کرد.